Offering preparation for Sindh Board Matriculation, Cambridge International GCE O Level and AKU EB Matriculation.

  • RSS feed
  • Twitter
  • Facebook
 

HHS Society Campus – Admission Test list of Selected Candidates – 2019

HHS Society Campus – Admission Test list of Selected Candidates – 2019


Class II:

Name

Father Name

Interview Date/ Day

  Timing

1.   Syed Abdul Rafay

Syed Furqan Shah

Saturday , 26th January

  8:30am

2.   Zoha Abdul Rabb

Abdul Rabb

Saturday , 26th January

  8:45am

3.   Syed Mustafa

Syed Arif Ali

Saturday , 26th January

  9:00am

4.   M. Affan

M. Arif

Saturday , 26th January

  9:15am

5.   M. Hamza Fahad

Fahad Ghaffar

Saturday , 26th January

  9:30am

6.   Mantasha Mudassir

M. Mudassir

Saturday , 26th January

  9:30am

7.   Misbah Arshad

Arshad

Saturday , 26th January

  9:45am

8.   Nimrah Ndeem

Muhammad Nadeem

Saturday , 26th January

  9:45am

9.   Muhammad Shaheer

Yasir Bin Saleem

Saturday , 26th January

  10:00am


Class III:

Name

Father Name

Interview Date/ Day

Timing

1.      Hanzalah Aamir

M. Aamir

Saturday , 26th January

10:15am

2.      Hassan Asrar

Asrar Ul Haq

Saturday , 26th January

10:15am

3.      Zohaib Jamal

Jamal Tariq

Saturday , 26th January

10:30am

4.      Hafsa Qasmi

Mohammad Tauseef Qasmi

Saturday , 26th January

10:30am

5.      Rubaiha Annas

M. Annas Khan

Saturday , 26th January

10:45am

6.      Abdul Bari

M. Majid Hayat

Saturday , 26th January

10:45am

On Waiting

7.      Anabia Aamir

M. Aamir

Thursday, 7th February

9:00am

Class IV:

Name

Father Name

Interview Date/ Day

Timing

1.      Rafay Ahmed

Shahid Ahmed

Saturday , 26th January

11:00am

2.      Abdul Basit

Syed Arif Ali

Saturday , 26th January

11:15am

3.      Mohammad Yahya Atif

Atif Akmal

Saturday , 26th January

11:15am

4.      Aliyaan

Muhammad Faisal

Saturday , 26th January

11:30am

Class V:

Name

Father Name

Interview Date/ Day

Timing

1.      Mustafa Ahmed

Muzaffar Ahmed

Saturday , 26th January

12:00noon

2.      Ayesha Yasir

Yasir

Saturday , 26th January

12:00noon

3.      Mahnor Anas

Anas

Saturday , 26th January

12:00noon

  Class VI:

Name

Father Name

Interview Date/ Day

Timing

1.      Hafiz M. Salman

M. Nasir

Saturday , 26th January

12:15am

2.      M. Yahya Fazal

Fazal Elahi

Saturday , 26th January

12:15am

3.      Malika Arshad

Arshad

Saturday , 26th January

12:15am

4.      M. Muzammil Sadiq

Muhammad Sadiq

Saturday , 26th January

12:30am

5.      Muhammad Anas (Hafiz)

Muhammad Saleem

Saturday , 26th January

12:30am

6.      M. Rayyan Asrar

Asrar Ul Haq

Saturday , 26th January

12:30am

  Class VII:

Name

Father Name

Interview Date/ Day

Timing

1.      Shayaan

Shakeel Haq

Tuesday, 29th January

8:30am

2.      Abdul Ahad

Abdul Karim

Tuesday, 29th January

8:45am

On Waiting

1.      Umaima Kashif

Kashif Tariq

Thursday, 7th February

           9:30am

Class VIII:

Name

Father Name

Interview Date/ Day

Timing

1.      Udharta Mahesh

Mahesh Kumar

Tuesday, 29th January

9:00am

2.      Syed Moiz

Syed Ghazanfar Hussain

Tuesday, 29th January

9:15am

3.      M. Umer Faisal

Faisal Ismail

Tuesday, 29th January

9:15am

4.      Syed M. Khizer

Abdul Salman

Tuesday, 29th January

9:30am

5.      Muhammad Faiq

Muhammad Faheem

Tuesday, 29th January

9:30am

6.      M. Shahaam Siddique

M. Kashif Waseem

Tuesday, 29th January

9:45am

On waiting

1.        Haider Warsi

 Syed Muhammad Ali      Warsi

Thursday, 7th February

10:00am

2.      Syed Abdul Wasay

Syed Altaf Qadir

Thursday, 7th February

10:30am

3.      Faraiha Khan

Ghazanfar Habib

Thursday, 7th February

11:00am

Class IX:

Name

Father Name

Interview Date/ Day

Timing

1.      Yusra Ahmed

Ahmed Abdullah

Tuesday, 29th January

11:00am

2.      Rumaisa Zia

Zia Misbah

Tuesday, 29th January

11:00am

3.      Dua Zohaib

Zohaib

Tuesday, 29th January

11:30am

4.      Qazi Umar

Qazi Muhammad Asif

Tuesday, 29th January

11:45am

On waiting

1.      M. Anas

Shahid Saleem

Friday, 8th February

           9:00am

2.      Syed M. Taha

Syed Abu Faisal

Friday, 8th February

9:30am

3.      Rayyan Ibrahim

Ibrahim Ismail

Friday, 8th February

10:00am

4.      Farheen Fatima

Farrukh Ahmed

Tuesday, 12th February

9:00am

5.      M. Ahmed Hussain

Muhammad Hussain

Tuesday, 12th February

9:30am

6.      Mustafa Raza

Muhammad Arshad

Tuesday, 12th February

10:00am

7.      Walia Faisal

Syed Faisal Pasha

Wednesday, 13th February

9:00am

8.      Dua Idrees

Idrees Ahmed

Wednesday, 13th February

9:30am

9.      Hania Muzammil Khan

Muzammil Khan

Wednesday, 13th February

10:00am

 
 
Web Design BangladeshBangladesh Online Market